fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: СЕЛЕК

Спасовски – Серкан-Акин: Одлична соработка на МВР и СЕЛЕК, реализирани бројни заплени на кокаин и прекурсори

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, за време на работната посета на Букурешт, Република Романија, оствари билатерална средба со Генералниот директор на Центарот за спроведување на Законот во Југоисточна Европа ...

Разрешен е Јакимовски!

Советот на Мрежата за борба со тежок криминал СЕЛЕК во Букурешт, Романија, во која членуваат 12 земји во регионот, денеска, со 11 гласа, едногласно го разрешил од функцијата генерален директор, ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER