fbpx
Јенс Столтенберг (фото извор: НАТО)
АГЕЛЕР А сега завршете ја работата одвнатре. Можно ли е тоа без медиуми?
Фото: Фб
Фото: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Tag: соработка

Макрадули: Популизмот не може да ја заштити животната средина

„Проблемот кај нас секогаш настанува во имплементација на законите. Преговорите ќе отворат едно ново поглавје во третирањето и менаџирањето, зборувањето и активностите поврзани со животната средина“, изјави Јани Макрадули, заменик ...

Потпишани меморандуми за соработка за подобрување на ефикасноста на управните судови и обвинителството

Меморандуми за соработка во областите на јавното обвинителство и управните судови се потпишаа денеска во Министерството за правда од страна на министерката за правда Рената Дескоска, амбасадорот на Велика Британија ...

Договор за соработка

Финишираме план за соработка со една од најмоќните глобални ИТ компании во светот, истакна премиерот Зоран Заев на денешната средба во Скопје со делегацијата на компанијата Мајкрософт што ја предводеше ...

Гевгелија со 950.000 евра европски пари реализирала седум проекти

Според досегашната успешна соработка со ЕУ и искуствата што од неа ги стекна општината преку реализација на проекти во рамки на прекуграничната соработка и успешното справување за време на бегалската ...

Каква е тајната врска меѓу Путин и евроската екстремна десница

Индекс - Загреб Австрискиот вицеканцелар и лидер на екстремно десничарската Партија на слободата на Австрија (ФПО), Хајнц-Кристијан Штрахе пред некој ден јавно се заложи за укинување на санкциите на Европската ...

Владите на Македонија и Косово наскоро ќе ја оддржат првата заедничка седница

Македонија и Косово предвидуваат зајакнување на соработката во повеќе сфери, особено во железничкиот сообраќај, дијаспората, одбраната, иновациите, културата, економијата... Сето тоа ќе се реализира преку потпишување договори за интензивирање на соработката ...

Преку дијалог и соработка до безбедна иднина на државата

На тематскиот форум „Една година Влада - осврт на граѓанските организации“ во организација на Цивика Мобилитас, на 31 мај 2018, повеќе од 100 претставници на граѓанските организации имаа можност да упатат прашања ...

Министерството за економија и МФК ќе потпишат меморандум за соработка

Меморандумот за соработка ќе потпишат денеска министерот за економија Крешник Бектеши и регионалниот менаџер за Централна и Југоисточна Европа на Меѓународната финансиска корпорација, членка на Групацијата Светска банка, Томас Лубек. ...

dpatop - HANDOUT - Japanese Prime Minster Shinzo Abe (L) and Russian President Vladimir Putin attend a press conference at the Kremlin in Moscow, Russia, 26 May 2018. HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Photo: ---/Kremlin/dpa

Јапонија ќе соработува со Русија за денуклеаризација на Корејскиот Полуостров

Јапонија ќе сорботува со Русија за отстранување на нуклеарното оружје од Корејскиот Полуостров и за негова целосна денуклеаризација, изјави синоќа во Москва јапонскиот премиер Шинѕо Абе по средбата со рускиот ...

Page 3 of 9 1 2 3 4 9

CIVIL MEDIA NEWSLETTER