fbpx
by Balkan Green Energy News
Саломе Зурабишвили
Фото: president.gov.ua
Фото: Engin Akyurt/Pixabay

Tag: ЈСП

Редовно сообраќаат автобусите на ЈСП „Скопје“, вработените денеска ќе ја добијат јануарската плата

Автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ утрово излегоа од двете авто бази во Автокоманда и Ѓорче Петров и редовно сообраќаат. - Надминати се надоразбирањата околу личниот доход и вработените денес ...

Скопјани останаа без јавен превоз – ВМРО-ДПМНЕ не гласаше за субвенции за плати на ЈСП

Советот на Град Скопје денеска не ја донесе одлуката за давање субвенции на Јавното сообраќајно претпријатие Скопје за 2024 година. За изгласување на одлуката не беа доволни 22. гласа „за“ ...

Фото: МИА

Вработени во ЈСП на протест пред град Скопје, во прекин јавниот градски превоз

Членови на Синдикатот на вработените во ЈСП претплатнево се собраа пред просториите на град Скопје каде ќе го чекаат исходот од вонредната седница на Советот на град Скопје за исплата ...

Автобусите на ЈСП ќе возат до 9 часот, вонредната седница на Град Скопје закажана во 11 часот

Јавен превоз денеска граѓаните ќе имаат до 9 часот, а потоа автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие ќе се повлечат до очекување на одлуката за седницата на Советот на Град Скопје ...

ЈСП – шлог машини!

ДИЈАНА ТАХИРИ  Јавниот градски превоз во „престолнината“ на Северна Македонија, во Скопје де, на корисниците им  дава неколку можности за менување на здравствената состојба, во зависност од индивидуалните состојби. Во ...

Автобусите на ЈСП утре ќе возат по редуциран возен ред, вработените ќе штрајкуваат

Автобусите на ЈСП утре ќе возат по редуциран возен ред, бидејќи вработените ќе штрајкуваат пред управната зграда на јавното претпријатие од 4:30 часот до 12:30 часот, изјави за МИА Елизабета ...

Три фирми ќе ги претставуваат приватниците, утре ќе поднесат понуди на огласот во Град Скопје

Три компании од постоечките 135 во иднина ќе ги претставуваат приватните превозници бидејќи автобуските линии се поделени во три пакети, вели за ЦИВИЛ Медиа Јовица Зафировски, претставник на превозниците. -За ...

Фото: миа.мк

Приватните превозници постигнаа договор со Град Скопје, очекуваат да започнат со работа од 20 март

Конечно имаме договор со Градот Скопје, ги договоривме сите детали, од исплатата на долгот на ЈСП од 1,5 милиони евра, до пуштањето на јавните повици, изјави членот на приватните превозници, ...

Page 1 of 6 1 2 6

CIVIL MEDIA NEWSLETTER