fbpx
Фото: Б. Јордановска, ЦИВИЛ
Стојан Андов
Фото: МИА
Фото: МИА

Tag: „специјална операција“

Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Јубилеј: Двегодишнина од специјалната операција „Ctrl+Z“ и трансформацијата на крстосувачот Москва во подморница

Денес се навршува значаен јубилеј, двегодишнината од тајната операција на руската морнарица во која, на спектакуларен начин, под кодно име „ Ctrl+Z“, го претвори ракетниот крстосувачот Москва во нов, досега ...

Веќе 24 месеци трае 72 часовната руска „специјална операција“ во Украина

ДРАГАН МИШЕВ Денес се навршуваат полни 24 месеци откако започна неиспровоцираната целосна руска воена агресија врз Украина, која започна во раните утрински часови на денешен ден пред две години. Овој ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER