fbpx
Димитар Ковачевски
Фото: Социјални мрежи
Фото: МИА архива
Фото/ принтскрин

Tag: Таргет

Џабир Дерала/ Фото ЦИВИЛ

Вмровците со нов скандал, го предлагаат „антидискриминаторот“ Даштевски за претседател на ДИК

коментира: ЏАБИР ДЕРАЛА Продолжува талкањето по политичките и криминалните беспаќа на вмровската партија на Груевски што ја води неговиот советник за енергетика, познат и како „математичарот“ или „хидро“ Мицкоски. По ...

Продолжи судењето за „Таргет-Тврдина“

Во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за предметот на СЈО што се однесува за незаконското прислушување и за уништување на опремата од прислушувањето. Во предметот обвинети се поранешниот началник на ...

Нови судски рочишта за „Таргет-Тврдина“ и „Насилство во Центар“

Во Кривичниот суд за денеска се закажани рочишта за предметите на СЈО, „Таргет-Тврдина“ и „Насилство во општина Центар“. Во предметот „Таргет-Тврдина“, што се однесува за незаконското прислушување и за уништување на ...

Почнува судењето за „Тврдина-Таргет“

Предметот на Специјалното јавно обвинителство познат со име „Тврдина-Таргет“, за нелегалното прислушување, денеска ќе се најде во Kривичниот суд, во кој се обвинети 12 лица. Се очекува денеска на обвинителната ...

Јанкуловска и Мијалков се појавија пред Кривичен суд

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков и поранешниот шеф на наговиот кабинет Тони Јакимовски, претпладнево дојдоа во Кривичниот суд каде што треба да ...

Груевски во СЈО, прва правосилна пресуда за „Таргет – Тврдина“

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вчера неколку часа беше во просториите на Специјалното јавно обвинителство во својство на сведок во нова предистражна постапка. По распитот Груевски изјави дека ова што го ...

Грујевски и Бошкоски на суд во Солун

Поранешниот началник на Петтата управа во МВР, Горан Грујевски и вработениот во УБК, Никола Бошкоски, за кои македонските власти распишаа меѓународни потерници, како што јавија грчки медиуми, денеска ќе бидат ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER