fbpx
Фото: МИА архива
Димитар Ковачевски
Фото: Социјални мрежи
Фото: МИА архива
Фото/ принтскрин

Tag: тиранска платформа

Добро утро со Орданоски

За гранката на која заедно седиме

пишува: Сашо Орданоски Интелектуалец се станува со три факултети: на дедо ти, на татко ти и твојот. Знам дека ова е една политички некоректна, мачо-досетка (бидејќи и бабите и мајките ...

Неделна анализа: Македонија без влада – заробеник на политички игри!

Четири месеци по изборите, Македонија тоне во политички игри, притисоци, хаос... Наместо излез, со нова влада, којашто ќе го исчисти криминалот и корупцијата во државниот апарат, таа ја живее најкомплексната ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER