fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: Тодоров

Добро утро со Орданоски

Филипче и магарето кај Бајконур

Пишува: Сашо Орданоски  Д-р Венко Филипче, речиси „породениот“ нов министер за здравство во владата на Заев, е типичен производ на македонскиот здравствен „преплет на црева“: тој е фален стручњак во својата ...

Министерот за смрт…

Научил ли нешто министерот за смрт нешто доблесно во животот или барем на часовите по карате? Од сè што видовме и искусивме од него во изминатите години, одговорот е не. ...

Ќе биде валкано, многу валкано!

Македонија, речиси шест месеци по изборите... Пишува: Џабир Дерала Судството организирано дава отпор против правдата за криминалот на највисоко ниво. Претседателската функција е узурпирана и теледиригирана од структурите против кои ...

СДСМ: Обвинителството брзо да реагира против Димитриев, Поповски, Тодоров и Канчевска-Милевска!

СДСМ поднесува кривични пријави против премиерот/пратеникот Емил Димитриев, министерот за надворешни работи/пратеникот Никола Попоски, министерот за здравство/пратеникот Никола Тодоров и министерката за култура/пратеничката Елизабета Канчевска - Милевска, поради кршење на ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER