fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: цивилни жртви

Русија изврши уште еден масивен ракетен напад врз Украина, Борел утрото од посетата го започна во засолниште

Утрото на 7 февруари Русија изврши уште еден масивен ракетен напад врз Украина. Силите за противвоздушна одбрана дејствуваа во Кијив и други градови во Украина. Спасувачките екипи се упатуваат кон ...

Фото: Телеграм / Архива

Рускиот ракетен терор продолжува, агресорите извршија уште еден масивен напад врз Украина

Украинската амбасадорка во земјава, Лариса Дир, на Икс објави дека, утрото на 699 ден од агресијата, руските агресори повторно извршија масивен ракетен напад врз Украина. 699. Утрото на 23 јануари ...

Пакистан соопшти дека две деца загинале во ирански напад во пограничната југозападна провинција Балучистан

Пакистан соопшти дека две деца загинале, а три други се повредени во нападите на соседен Иран во вторникот. Иран тврди дека цели биле две бази поврзани со милитантната група Џаиш ...

Фото: Икс

Синоќа руските агресори го ракетираа Кијив со балистички ракети, има жртви и разурнувања

Руски ракетен напад во раните утрински часови на 13 декември повреди најмалку 45 лица во областа Днипровски во градот, изјави градоначалникот Виталиј Кличко преку неговиот официјален канал Телеграма. Осумнаесет лица ...

Фото: Скриншот од видео на Би-би-си

Во израелски воздушен напад загинаа десетици луѓе во бегалски камп во Газа

Во израелски воздушен напад загинаа десетици луѓе во бегалскиот камп Џабалија во северниот дел на Газа. Министерството за здравство на Газа, управувано од Хамас, соопшти дека загинале 50 луѓе, а 150 ...

Фото: ОН

Газа: Гутереш на преминот Рафах гневен поради блокираната помош, за 24 часа во израелските напади загинаа најмалку 352 лица, а 669 се повредени

Најмалку 352 лица загинаа, а 669 се повредени во израелските напади врз Газа во изминатите 24 часа, објави во петокот портпаролот на Министерството за здравство на Газа. Агенцијата на ОН ...

Фото: Укринформ

Украина: Во руско гранатирање убиени двајца цивили во регионот Доњецк, погоден студентски дом во Славјанск, 32 напади во регионот Херсон

Продолжува руската агресија во Украина со несмален интензитет. Во руски гранатирања во повеќе региони изминативе 24 часа убиени двајца цивили во регионот Доњецк, јавува Укринформ. Во Славјанск гранатиран студентски дом. Руската ...

Фото: Укринформ

Регионите Херсон и Донецк под жесток руски артилериски и ракетен напад, загинати и ранети цивили

Во Покровск, во областа Донецк, бројот на повредени во утринското гранатирање во петокот на 13 октомври се зголеми на 13, а едно лице загина, објави на Фејсбук Канцеларијата на јавниот ...

Со несмалена жестина продолжуваат руските гранатирања врз цивилни цели, погодени населени места во регионите Херсон и Донецк, има жртви

Додека фокусот на светската јавност последниве денови е сврен кон случувањата на блискиот исток и војната помеѓу Израел и Хамас, во Украина со несмалена жестина продолжуваат руските гранатирања врз цивилни ...

Повеќе од 1.200 луѓе загинаа во нападите на Хамас врз Израел, речиси 3.000 се ранети, во израелските воздушни напади во Појасот Газа убиени 950, ранети околу 5.000, ОН повикува да прекинат нападите врз цивилите

Бројот на жртвите во нападите на палестинскиот Хамас врз Израел кои започнаа во саботата надмина 1.200, речиси 3.000 луѓе се ранети, а судбината на 150 заробени и однесени во Појасот ...

Page 2 of 7 1 2 3 7

CIVIL MEDIA NEWSLETTER