fbpx
Избори 2024 (фото: ЦИВИЛ)
Фото: Оперативна команда Запад
Фото: миа.мк
Фото: Скриншот

Tag: учество

Фото: Твитер

Амбасадорката Дир: Високо го цениме учеството на Бујар Османи на Бучанскиот самит и одговорноста мора да надвладее

Амбасадорката на Украина во нашата земја Лариса Дир денеска на својот твитер-налог изрази благодарност за учеството на министерот за надворешни работи Бујар Османи на Бучанскиот самит во врска со одговорноста ...

Тренчевска: Жени пратенички не само од ВМРО ДПМНЕ, туку и пратенички од други партии се дел од настанот организиран на 1 март

По повод утрешниот настан организиран од страна на Министерството за труд и социјална политика „Жени во политиката, говор на омраза, сенка која обесхрабруба“, пратенички од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ во ...

Најмалку 40 претседатели на држави и влади ќе присуствуваат на Минхенската безбедносна конференција

Две недели пред почетокот на глобалната Минхенска безбедносна конференција своето учество веќе го потврдија околу 40 претседатели на држави и влади, 90 министри и неколку шефови на меѓународни организации. Меѓу ...

Доста ни е од дијагнози, лек ни треба!

Долг е патот до вистински слободно и демократско општество во кое на граѓанките и граѓаните им се овозможува конкретно, непосредно и сеопфатно вклучување во одлучувањето, во секој сегмент на животот ...

Повик за учество во фокус група во Штип

Со проектот „Акција – Интеграција“, ЦИВИЛ – Центар за слобода ќе придонесе кон јакнење на јавната свест за граѓанското учество, демократските реформи, зелените иницијативи и разбирањето на европските вредности и интеграциските процеси ...

Брнабиќ: Политички нонсенс е Косово да учествува на самитот во Софија како држава

Српската премиерка Ана Брнабиќ денеска порача дека учеството на Косово на европскиот самит за Западен Балкан во Софија „како држава е политички нонсенс“, како и дека во зависност од постапките на ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER