fbpx
Избори 2024 (фото: ЦИВИЛ)
Фото: Оперативна команда Запад
Фото: миа.мк
Фото: Скриншот
Бенјамин Нетанјаху

Tag: Валандово

Меѓународно признание за Перо Костадинов – вброен во топ-5 градоначалници кои направиле позитивни промени во општините

Шведскиот меѓународен центар за локални демократии го вброи градоначалникот на Валандово, Перо Костадинов во петте градоначалници од целиот свет кои направиле позитивни трансформации за демократијата на општинско ниво. Како што ...

Фото: Министерство за транспорт и врски

Бочварски: Силно сме посветени во реализација на многубројни проекти со цел обезбедување одржлив развој

Денеска Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, присуствуваше на Економскиот форум во Валандово, каде се обратил на панелот посветен на нови енергетски трендови и одржлив развој. Тој истакна дека ...

Фото: Влада.мк

Ставаме на располагање 500.000 евра за производителите на зимска зелка на отворено преку Интеревентната програма

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, денеска во Валандово одржа средба со производителите на зимска зелка на отворено. На средбата, министерот Николовски ги информираше производителите дека се подготвува ...

Министерката Царовска во Валандово: Ќе се гради детска градинка во селото Брајковци

Преку Министерството за труд и социјална политика обезбедиме средства за изградба на детска градинка во рурална средина, во селото Брајковци, која покрива неколку села и за таа намена имаме обезбедено ...

Граѓаните победија! За Казандол!

Владата еднострано го раскинува договорот со концесионерот на Казандол, објави денеска на прес-конференција премиерот Зоран Заев. - Владата на РМ е посветена целосно на економскиот раст и заштита на здравјето ...

Уставен поведе постапка за одлуките на Советот на Валандово за референдумот за Казандол

Уставниот суд на денешната седница поведе постапка за оценка на уставноста и законитоста на две одлуки за распишување референдум на локално ниво, донесени од Советот на Општина Валандово на 3 ...

Izvor: fb page Spas za Valandovo

Марков: Нема вработени активисти од Спас за Валандово во Сардич

Низ граѓаните во Валандово се шират дезинформации дека голем дел од активистите на иницијативата Спас за Валандово биле вработени во фирмата „Сардич“, вели за ЦИВИЛ Медиа, активистот Роберт Марков. Марков ...

Тажна и опустошена Македонија!

По кус одмор, вчера тимот на ЦИВИЛ - Центар за слобода со проектот „Слободни медиуми за слободно општество“, посети неколку општини во југоисточниот крај. Кога пристигнавме во Неготино, на плоштадот имаше ...

Page 1 of 5 1 2 5

CIVIL MEDIA NEWSLETTER