fbpx
Фото: Укринформ
Фото: Фејсбук СДП

Tag: Васко Ковачевски

Директорот на АД ЕСМ даде оставка

Васко Ковачевски ја напушта функцијата генерален директор на АД ЕСМ. Тој денеска за Телевизија 24 потврди дека ја депонирал оставката до премиерот Димитар Ковачевски, а на негово место ќе дојде ...

Ковачевски: Енергетската поддршка од Турција е значајна за АД ЕСМ и за Северна Македонија

Турција стана голем регионален центар за складирање и испорака на природен гас, и за АД ЕСМ и за Северна Македонија е значајно да имаме сигурно и стабилно снабдување со овој ...

Ковачевски: Цената на парното не се менува, струјата треба да поевтини во првите два блока

Цената на парното останува иста до 31 април, односно до крајот на грејната сезона, додека кај електричната енергија за домаќинствата се размислува да има поевтинување за потрошувачката во првите два ...

Поевтина струја за прехранбената индустрија, комунални претпријатија и училишта

Повеќе компании од прехранбената индустрија, јавни водоводни комунални претпријатија и основни и средни училишта од утре па до 30 април идната година кога истекува кризната состојба во енергетиката ќе се ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER