fbpx
Фото/ Wikimedia commons
Вештачка интелигенција (фото извор: Wikimedia Commons)
Анџела Агелер

Tag: ВЛЕН

Влен и ДУИ со меѓусебни обвинувања, кој за кого одработува и дали зад сцената има политички пазар со ВМРО-ДПМНЕ

Жестоки обвинувања на релација ДУИ - „Влен“ – кој на кого му нуди поддршка за локалните избори и дали зад сцената има политички пазар со ВМРО-ДПМНЕ.? Од Влен денеска излегоа ...

Фото/ Ариан Мехмети

Проф. Мурат Алиу за ЦИВИЛ: Новата влада не треба да дозволи „гетоизација“ на државата

Евроинтегративниот процес на земјата, меѓуетничките односи со посебен акцент на политичките случувања во албанските партии, изјавата на амбасадорката Агелер за формирање влада, војната во Украина и дали има руско влијание ...

Фото/Социјални мрежи

Случајна фотографија или смена на партиски „дрес“ – Пратеник на Европски фронт насмеан со Мицкоски и пратениците на ВЛЕН

Пратеникот од редовите на ВЛЕН, Фатмир Лимани вчера на својот Фејсбук профил сподели фотографија со мандатарот Мицкоски, Изет Меџити и пратеникот од Европскиот фронт, Исмаил Јахоски. Во описот на фотографијата ...

Фото: МИА

Новиот владин состав утре пред пратениците – Муртезани: За разлика од ДУИ, не сакаме да бидеме „европејци“ само на хартија

Новиот владин состав е веќе подготвен да биде „аминуван“ од пратениците, додека програмата за идната влада се очекува да биде доставена утре во Собрание и изгласан следниот викенд. Кандидатите за ...

Македонија пред жешко „политичко“ лето: Дали се очекува ескалација или деескалација?

НАЗМИ АБДУРАХМАНИ Македонија веќе долго време се наоѓа во спирала на политички кризи, кои ја разнишуваат стабилноста на земјата и го забавуваат нејзиниот напредок. Политичките партии се соочуваат со постојани ...

Европски фронт во „битка“ за легитимитетот – Меџити: Претставата заврши, дојде време да се спушти завесата

Во Тетово вчера коалицијата „Европски фронт“ усвои политичка декларација за етнички изборен легитимитет, за која беше посочено дека ќе биде испратена до сите релевантни домашни и меѓународни институции. Декларацијата ја ...

ДИК: Завршија парламентарните избори, Азизи нов пратеник на местото на Касами

Државната изборна комисија (ДИК) денеска донесе заклучок за завршување на парламентарните избори. На седницата беа прогласени за конечни резултатите од изборите во Шестата Изборна единица откако Управниот суд ноќеска ја ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER