fbpx
Фото: Медиа Претседател за сите
Фото: Принтскрин
Фото: Трн.мк
Фото: Укринформ
Бранко Тричковски, колумнист
UN Photo/Evan Schneider Members of the United Nations General Assembly vote on a resolution at the resumed 10th Emergency Special Session meeting on the situation in the Occupied Palestinian Territory.

Tag: ВМРО – ДПМНЕ

Кузеска: Наместо аматерски скечеви пратениците од ДПМНЕ да ги вратат дипломатските пасоши со новото уставно име

Портпаролка на СДСМ, Богданка Кузеска, во обраќањето до јавноста на денешната прес-конференција, истакна дека додека ДПМНЕ сее лаги и ги манипулира граѓаните, нивните пратеници со дипломатски пасош со новото уставно ...

Пропагандата и реалноста: Мицкоски, Силјановска и ВМРО-ДПМНЕ ветуваа голема победа и во 2019 и 2020, ама…

Пропагандата на ВМРО-ДПМНЕ ја убедуваше јавноста дека Силјановска ќе победи на изборите во 2019 година. И Христијан Мицкоски јавно изјавуваше дека очекувал победа на Силјановска и масовна поддршка. Мицкоски во ...

Фотомонтажа Рибаро

Силникот и насилникот

Ја видовте снимката како член од обезбедување на лидер на политичка партија напаѓа полицаец на работно место за време на полициска акција? На прва изгледа како обична мафијашка реакција на насилник врз ...

На гладно срце химна не се пее, и во Штип

ДРАГАН МИШЕВ Откако на крајот на последниот ден од октомври пишувавме дека во основните училишта во скопските општини Аеродром и Гази Баба основците, построени во училишниот двор (или спортската сала) ...

Мицкоски „глув и слеп“ за европскиот пат на Македонија, не ги слуша ни советите од ЕУ и САД

Соединетите Американски Држави и пријателските европски земји јасно кажаа кој е патот на напредокот на Северна Македонија. Од нивните пораки се гледа кои се деструктивните фактори кои сакаат земјата да ...

Таравари: ВМРО-ДПМНЕ и Левица го поларизираат општеството со нивните радикални ставови, СДСМ треба да ги собере сите проевропски македонски партии и да направи кампања

„Членството на Алијанса за Албанците е најопозициското и антиДУИ членство. Опозициските албански партии коишто се сега, сите се деривати на ДУИ. Меѓутоа, ако ги анализирате сите три партии, понекогаш биле ...

Мицкоски „пишман аџија“ – ќе учествува во техничката влада, одбивањето само за пропагандни цели!?

Иако опозициската ВМРО-ДПМНЕ сè уште нема јасен став околу учеството во техничката Влада која ќе ја предводи Талат Џафери – „Фронтлајн“ од партиски извори дознава дека партијата на Христијан Мицкоски ...

Page 1 of 14 1 2 14

CIVIL MEDIA NEWSLETTER