fbpx
Фатмир Битиќи
Илустрација: „Одмазда на дрвото“ - Мирослав Стојановиќ-Шуки

Tag: воена поддршка

Фото: defence-blog.com

Германија испрати нов пакет воена помош за Украина, два Ф-16 од Белгија за обука на украински пилоти

Најновата западна поддршка за борбата на Украина против руските агресори се состои од  пакет воена помош од Германијакој кој вклучува ракети за противвоздушна одбрана, борбени возила на пешадија, радари, камиони ...

Фото: Скриншот од РТВЕ

Се зголемува помошта од западните сојузници за Украина, и Шпанија ќе испрати тенкови Леопард напролет

Украина ќе добие тенкови „Леопард“ од Шпанија уште оваа пролет, најави шпанската министерка за одбрана Маргарита Роблес, јавува дописникот на Укринформ, повикувајќи се на RTVE. Според Роблс, тенковите Леопард што ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER