fbpx
Фото: Фејсбук СДП

Tag: воени вежби

Фото: Скриншот

Украина погоди голема руска рафинерија за нафта; Белорусија започна воени вежби за проверка на „борбената готовност“; Зеленски го потпиша законот за намалување на возраста за мобилизација на 25 години

Белорусија во вторникот започна воени вежби во регионите долж нејзините граници со Украина, Литванија и Полска, соопшти Министерството за одбрана на најблискиот рускиот сојузник, пренесува  Си-ен-би-си. Вежбите ќе се одржуваат ...

Во случај на воена вежба нема да седиме со скрстени раце

Северна Кореја предупреди дека нема да „седи со скрстени раце“ доколку САД ја реализираат одложената воена вежба со Јужна Кореја по зимската Олимпијада. Тоа предупредување во писмо до Обединетите нации ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER