fbpx
Бранко Тричковски, колумнист
Фото: МИА
ФОТО: Принтскрин

Tag: џез

22. Блуз и соул фестивал

 Дваесет и вториот „Блуз и соул фестивал“ во организација на Дирекцијата за култура и уметност-Скопје ќе се одржува три дена претстојниот викенд во пивница „Стар Град“  (Темов) во чаршија. Изведувачите ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER