fbpx
Фото: МИА архива

Tag: Заев

Агелер: Заев се зазема за својот пријател и има право да го стори тоа

Амбасадорката на САД Анџела Агелер смета дека поранешниот премиер Зоран Заев кој застана во одбрана на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев по неговото ставање на „црната листа“ заради вмешаност во значителна ...

Зоран Заев, лидер (Фотографија: Биљана Јордановска, ЦИВИЛ)

Заев: Чест ми беше што Анѓушев беше мој соработник во владата. Ја има мојата поддршка за докажување неоснованост на сомнежите кон него од САД

САД се стратешки пријател и партнер на Северна Македонија. Сметам дека јас лично, а и како поранешен Претседател на Владата сум исто така пријател на САД. Тоа сум го потврдил ...

Заев: 30 септември 2018 година е важен ден во современиот развој на Северна Македонија

Поранешниот премиер Зоран Заев во своја објава на Фејсбук по повод петгодишнината од референдумот напиша дека 30 септември 2018 година е важен ден во современиот развој на Северна Македонија. Тоа ...

СДСМ ги збива редовите – Ковачевски и Заев на стратешки состанок на Бихачка

Премиерот и претседател на СДСМ Димитар Ковачевски објави фотографии од денешниот координативен состанок на стратешкиот тим на СДСМ на кој што од приложеното може да се забележи присуството и на ...

Ацо Лукароски. Фото: лична архива

Лукароски: Ќе си ги покажат роговите сите оние што биле со СДСМ, или со Заев од личен интерес

Активистот и аналитичар Ацо Лукароски, во објава на Фејсбук вели дека „Македонија е длабоко заглавена во жив песок. Сите обиди од актуелната власт да ја извлечат државата од тој жив песок засега ...

Фото: ЦИВИЛ

Османи демантира дека се сретнал со Груевски во Будимпешта

По прозивката од поранешниот член на „огнените“, а сега лидер на новоформираната партија – Демократско движење, Изет Меџити, министерот за надворешни работи Бујар Османи демантира дека се сретнал со Никола ...

Заев: Верувам дека пет години подоцна, договорот од Преспа донесе многу придобивки за народот на Северна Македонија

Пет години по Договорот од Преспа, поранешниот премиер на Северна Македонија, Зоран Заев, зборуваше на вестите на  Уан канал со водителот Ренато Лека за ратификацијата на меморандумите од грчкиот парламент, ...

Зоран Заев / ФОТО: Архива

Заев од Корчула: Војната во Украина е руска војна против европските и демократските вредности

„Војната во Украина е и војна на вредностите. Или поточно, руска војна против европските и демократските вредности. Но, и наша битка против ужасот, конфликтот, режимот и автократијата“ рече поранешниот премиер ...

Page 1 of 27 1 2 27

CIVIL MEDIA NEWSLETTER