fbpx
Бранко Тричковски, колумнист
Фото: МИА
ФОТО: Принтскрин

ФОТОГРАФИЈА НА ДЕНОТ

Русија е држава-терорист

Украина ја слави својата независност денеска, на 24 август. На одбележувањето на Денот на независноста на Украина во Скопје, освен украинското знаме, вниманието на камерите го привлече и големиот транспарент...

Read more

Балкански самит во Атина, Зеленски: Заедно ја правиме нашата Европа и нашите нации посилни

Балкански самит во Солун, со ЕУ лидерите и претседатечпт на Украина, Зеленски, 21 август 2023, Атина

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, му се приклучи на големиот Балкански самит кој го организира грчкиот премиер Мицотакис, по повод 20-годишнината од Солунската декларација, кога европските и лидерите на земјите на...

Read more

(ФОТО) Скопје се гуши во ѓубре и смет, герила акција пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Герила акција пред белата палата – седиштето на ВМРО-ДПМНЕ осамна транспарент со порака: Скопје се гуши во ѓубре и смет. И секогаш доживува катастрофа кога го води вмровски кмет.  ...

Read more

Сите патишта водат кон Грција

Скриншот од камерата на Јавното претпријатије за државни патишта

Граничниот премин „Богородица“ е преплавен со автомобили кои чекаат за излез од Северна Македонија кон Грција. Продолжениот викенд поради велигденските празници, голем дел граѓани ќе го поминат надвор од државата....

Read more

Наместо илјада зборови: Донбас, Украина, во март, 2023 година

Оваа фотографија ја сподели Антон Герашенко на својот Твитер профил, придружена со зборовите: „Наместо илјада зборови: Донбас, Украина, во март, 2023 година“. Советникот на украинскиот министер за внатрешни работи, Герашенко,...

Read more

Централен Лондон украсен во чест на месецот Рамазан

Украсен Лондон во чест на месецот Рамазан
фотографија / ББЦ

Престолнината на Обединетото Кралство на Велика Британија, Лондон, го украси централниот дел од градот во пресрет на светиот исламски месец на постите, Рамазан. Британскиот медиум ББЦ објави фотографија од централен...

Read more

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Протест во Брисел против сирискиот диктатор Башар ал Асад и неговиот ментор Путин

Фото: Драган Мишев/ ЦивилМедиа

Во срцето на Брисел, во непосредна близина на седиштето на Европската Унија, во петокот се одржа протест против сирискиот претседател Башар Ал Асад. Демонстрантите протестираа против диктаторското владеење на сирискиот...

Read more
Page 2 of 16 1 2 3 16

CIVIL MEDIA NEWSLETTER