Categories

На годинешното 14-то доделување на наградите „Жан Моне“, кои ги доделува Европската унија – за најдобри достигнувања во известувањето за прашања што се однесуваат на ЕУ и пристапувањето на...

На 19 септември (понеделник) од 20 часот, по повод роденденот на својот основач Игор Исаковски, културната установа „Блесок” организира читање на неговата поезија во кафулето „Concept 37″.

На големата сцена на Градскиот плоштад во Куманово, вечерва во 20 часот ќе започне петиот мултимедијален хепенинг на Караванот на слободата, на кој ќе настапат Пеце „Суперхикс“, Тони Зен,...

„Бла Бла Бла…“ се рок бенд од Скопје. Формирани во 1988 година, по речиси тридецениско опстојување на рок сцената, до сега имаат издадено повеќе албуми и забележано повеќе самостојни...

Караванот на слободата го одржа четвртиот голем мултимедијален настан во Тетово на 26-ти август. Тричасовниот концерт го отворија  Бени и Нон стоп, а по нив настапија домаќините Мухамед Ибраими...

Караванот на слободата е денеска во Тетово, каде на Градскиот плоштад ќе се одржи четвртиот голем мултимедијален настан. На големата сцена тетовчани ќе уживаат во звуците на музиката на слободата отсвирена...

Големиот мултимедијален настан кој како дел од Караванот на слободата, во петокот се одржа во Кавадарци, започна со дебатата на тема „Македонија: со или без слобода“. Во дебатата учествуваа Ирена...