Categories

„Муса+Али УДБА сте двајцата“, „Гадови, одете си од Тетово“, „ДУИ, марш од Тетово“, „Али, оди си“ се дел од многубројните графити напишани минатата ноќ низ улиците, ѕидовите, кружните текови...

Прочитај повеќе...

Од СДСМ потенцираат дека само ВМРО-ДПМНЕ не може да разбере дека пописот е статистичка, а не политичка операција и затоа шири лаги.

Прочитај повеќе...

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска реагира дека власта, без консултации со опозицијата, насилно турка попис на матични броеви, спротивно на препораките на Еуростат, кој, според нив, нема да ја прикаже реалната...

Прочитај повеќе...

Според предлог законот на Собранието, обложувалницте ќе треба да бидат дислоцирани на најмалку 500 метри од училиштата. За ова ќе треба да расправаат членовите на Кoмисијата за финансирање и...

Прочитај повеќе...

Општина Ресен заедно со повеќе невладини организации денеска започнува со дводневната манифестација „Запознај ја Преспа“, со цел преку дружење, спортски активности, трибини и промоции да ги поттикне и сплоти...

Прочитај повеќе...

Сѐ поизвесно е дека СДСМ нема да се одлучи за предвремени избори, туку во недела, во Охрид ќе се одлучат за целосно реформирање на владиниот кабинет.

Прочитај повеќе...

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) реагира на рекламирањето во приватните медиуми за работата на Владата во последните две години нарачани и платени со пари на политички партии.

Прочитај повеќе...

Заев: Груевски при бегството од државата се сокрил во гепек Во интервју за германскиот весник ФАЦ, премиерот Зоран Заев открива детали од бегството на експремиерот Груевски за кои досега...

Прочитај повеќе...

На трибината „Крај за расипништвото“ што ја организираше ЦИВИЛ – Центар за слобода, на 5 јуни, заинтересираните граѓанки и граѓани имаа можност подетално да се запознаат со барањата на...

Прочитај повеќе...

Најмалку 19 деца се меѓу загинатите во насилниот напад оваа недела врз демонстрантите во главниот град на Судан, соопштија Обединетите нации.

Прочитај повеќе...