Categories

ПЕДОФИЛИЈА Полов напад врз петгодишно девојче во Прилеп

Седумдесетгодишниот С.Ч. вчера извршил полови дејствија врз петгодишно девојче, додека си играло на улицата „Никола Карев“ во Прилеп. 

Како што информира МВР, случајот во полиција вчера во 16 часот го пријавила 23-годишната мајка на детето.

По пријавата од полициски службеници С.Ч. бил приведен и задржан во Полициската станица Прилеп за понатамошна постапка. (МИА)

image_pdf image_print
Print Friendly, PDF & Email