fbpx
МНР. Фото: Ангел Ангеловски
Бранко Тричковски, колумнист
Фото: Ројтерс
Фото: Ројтерс

Tag: Јањиќ

Мислите дека вештачката интелигенција беше импресивна во 2022? Изненадувањата допрва доаѓаат!

Експертите за вештачка интелигенција предвидуваат дека 2023-та е година на откритија. Прашањето е – дали светот е подготвен за нив? Во 2022 година, моќните генератори на слики како што се Стејбл ...

Како Македонија и Србија да постигнат една милијарда евра размена

Како до една милијарда евра во трговската размена со Македонија, анализира денеска новинската агенција Танјуг и наведува дека трговијата лани изнесувала 767,06 милиони евра, што е покачување од 5,5 отсто ...

Грција може да го признае Косово!

Атина би можела да го признае Косово, ако тоа го побара Вашингтон, од неколку причини. Меѓу тие причини, најголемиот е економскиот, заради притисокот што доаѓа од ЕУ и Германија. Друга ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER