fbpx
Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа
Фото: Архива
Фото: Принтскрин / Полиграф

Tag: Јанкуловска

Мицкоски се сили со Горде. Земете пуканки

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на Фејсбук објави заедничка фотографија со Гордана Јанкуловска – затвореничка осудена за криминал, а поранешна Министерка за внатрешни работи во владата на Груевски. „Средба силна ...

Умислениот Груевски го растурија на Твитер: „Пиши им барем честитка на тие кои ги предаде и се по затвори“

Бегалецот од правдата, бивш премиер и поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, беше „кренат на клоци“ од твитерџиите откако објави дека се заблагодарува на поддршката, како што вели, за искрените ...

Џабир Дерала/ Фото ЦИВИЛ

Вмровците со нов скандал, го предлагаат „антидискриминаторот“ Даштевски за претседател на ДИК

коментира: ЏАБИР ДЕРАЛА Продолжува талкањето по политичките и криминалните беспаќа на вмровската партија на Груевски што ја води неговиот советник за енергетика, познат и како „математичарот“ или „хидро“ Мицкоски. По ...

Недоследност, неодговорност, незрелост… И скандали

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Со различен интензитет, Мицкоски(!) од ВМРО-ДПМНЕ ја бомбардира јавноста со повици за предвремени парламентарни, без малку од првиот ден кога беше поставен за претседател на партијата. Сега, ...

Милошоски, дигни рачна!

На вчерашната прес-конференција, случајно или намерно, Антонио Милошоски ги призна сите изборни манипулации кои ВМРО-ДПМНЕ ги спроведуваше изминатите 11 години! „На Република Македонија и понатаму ѝ се случуваат едни избори во ...

Добро утро со Орданоски

Записник од ИК на ВМРО-ДПМНЕ

пишува: САШО ОРДАНОСКИ Овој записник е добиен од доверливи меѓународни шпионски аудио извори. Пренесуваме делови од снимката од дискусијата за време на завчера одржаната тајна седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. ...

Притвор за Темелко

На обвинетиот во случајот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство за изборни нерегуларност на локалните избори во 2013 година, Едмонд Темелко, градоначалник на Пустец, му е определен притвор! Темелко е обвинет ...

Мијалков е првиот политичар кој ќе ја напушти Македонија!

Сашо Мијалков е првиот следен политичар/функционер поврзан со случаите на СЈО, кој ќе избега од Македонија, се изјаснија мнозинството од анкетираните граѓан(к)и на онлајн анкетата на ЦИВИЛ.  Анкетираните сметаат дека ...

Судиите како актери во шпанска серија!

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа Милевска ѝсе придружи на групата високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ за кои нема притвор, но остануваат без пасоши. Апелациониот суд Скопје одлучи присуството на ексминистерката ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER