fbpx
Фото: Социјални мрежи
Фото: МИА архива
Фото/ принтскрин
фото: МИА архива

Tag: блокада

Бугарскатра блокада нема ништо добро да и донесе на Бугарија

Геополитичките, воено стратегиските и геоекономските интереси на ЕУ, на НАТО и наСАД, јасно укажуваат на ставот за нивната определеност за зацврстување на независноста,суверенитетот и територијалниот интегритет на Република Северна Македонија ...

Трет украински камионџија почина на блокадата на полската граница

Трет украински камионџија почина на блокадата на полската граница, организирана од полските камионџии, јави украинската телевизија Суспилне. Цитирајќи официјален претставник на Украинската меѓународна асоцијација на транспортери, телевизијата објави дека на ...

АРХИВА На Мицкоски му е премногу. Митинг на ВМРО-ДПМНЕ, 18 јуни 2022 (Фото: К. Михаилов/ЦИВИЛ)

Мицковски, бранителот на Европа

ЏАБИР ДЕРАЛА Мицковски секогаш страдал од недостаток на дефинирани и јасни ставови. Единствена препознатлива карактеристика во неговата „политика“ е неговото бескрајно и постојано повторувано НЕ. Неговата појава во македонската политичка ...

Кои се трите главни поенти во интервјуто на ЦИВИЛ МЕДИА со вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ?

Вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ, е еден од клучните луѓе кои го туркаат процесот за интеграција во ЕУ. Тој, во обемно интервју за ЦИВИЛ МЕДИА, открива детали за процесот што ...

Маричиќ за ЦИВИЛ МЕДИА: Уставните измени значат стабилност и брзо членство во ЕУ – не е време за популизам, туку за државнички одлуки кои нѐ движат напред

Вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ, е еден од клучните луѓе кои го туркаат процесот за интеграција во ЕУ. Тој, во обемно интервју за ЦИВИЛ МЕДИА, открива детали за процесот што се ...

(ВИДЕО) Дерала за Индекс.мк: ВМРО е деструктивна партија, која ќе ги искористи сите механизми за блокирање и спречување на интеграцијата на земјата во ЕУ

Угледниот публицист, новинар и активист на граѓанското општество, воедно и добар познавач на политичките прилики во нашата земја, Џабир Дерала, говори за барањето на ВМРО да има Влада без Албанци, ...

Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ја продолжуваат политиката на Груевски за блокада на нашето членство во ЕУ, а Левица е тука со кибритот ако треба да се радикализира

ЗОРАН БОЈАРОВСКИ Вицепремиерот Бојан Маричиќ и главниот преговарач на Северна Македонија во процесот на отворените преговори за членство во ЕУ вели дека „за првпат во нашата историја блокадата е во наши раце, ...

Победа на Скопјани, кавгата меѓу Данела-ВМРО нема веќе да се води преку грбот на жителите

Жителите на Скопје победија и по подолг период сега веќе блокади на приватните превозници по градските булевари нема да има. По притисокот на граѓаните, нивните пишувања на социјалните мрежи, но ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER