fbpx
Фото/ Манфред Вебер
Претседателот на Франција, Емануел Макрон, Сорбона, 25 април 2024 (скриншот од видео)
ДЕЛЕЊЕ ПРАВДА Третата власт беше наречена сваровски судство и тоа кажуваше сè
Фото: Укринформ
Фотомонтажа: Д. Мишев/ЦивилМедиа

Tag: Бојмацалиев

Бојмацалиев, Фото МВР

Бојмацалиев: Безбедносна состојба во Северна Македонија е стабилна

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за српскиот весник „Данас“ беше запрашан за коментар на севкупната безбедносна ситуација во Република Северна Македонија, односно на која област ...

Бојмацалиев: Досега се издадени 1.3 милиони пасоши, до крајот на август издавањето на документите ќе заврши

„Досега се издадени 1.3 милиони пасоши. Со ресурсите со кои располага МВР јас сум оптимист дека до крајот на август може да заврши издавањето на документите. Кога станува збор за ...

Фото: МВР

Бојмацалиев: „МВР за граѓаните” на дело – пристигнаа 140.000 обрасци на ГП Богородица

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев, синоќа, на Граничниот премин Богородица, ги пречека новите 140.000 обрасци за пасоши. Со тоа, како што соопшти Министерството за внатрешни работи, тој ...

Бојмацалиев: Пратката од 140.000 обрасци за патни исправи пристигнува, наскоро уште една пратка од 85.000 обрасци

Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев најавува дека нови 140 илјади обрасци за патни исправи пристигнуваат во земјава, а за многу скоро време ќе пристигне уште една пратка од ...

Фото: Сектор за односи со јавност и протокол / 
Министерство за внатрешни работи

Бојмацалиев: Недозволиво е полицијата наместо да ги штити граѓаните, да штити одредени криминални структури

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за ТВ 21, одговарајќи на прашањето околу истрагата за инцидентот пред ноќниот клуб во центарот на Скопје, кога полициски службеници ...

Бојмацалиев: Нигде во дописот на Европската Унија не се вели дека граѓаните може да патуваат со пасоши со старото име на државата

„Нигде во дописот на Европската Унија не се вели дека граѓаните може да патуваат. Таму пишува дека треба да се изнајде решение, а во моментов сите земји членки да одлучуваат ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER