fbpx
Меморијален центар Поточари - Сребреница
EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI
Фото: МИА архива
Фото/ Манфред Вебер

Tag: брифинг

Министерот за надворешни работи на Украина, Дмитро Кулеба беше домаќин на брифинг во живо со над 160 новинари и уредници од целиот свет

Украинскиот министер за надворешни работи, Дмитро Кулеба, денес беше домаќин на преку 160 новинари и уредници од 65 земји од целиот свет на онлајн брифинг во живо, на кој го ...

Петровска: Горда сум на армиските припадници, со модернизацијата секојдневно го менуваме ликот на Армијата

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска на брифинг со уредници и новинари информираше за процесот на модернизација и опремување на Армијата со кој во континуитет се менува ликот на Армијата ...

Брифинг: Министерството за одбрана и Армијата се во забрзан процес на модернизација

„На дезинформациите се спротивставуваме со максимална транспарентност. Затоа, ве поканивме на овој брифинг за да ги претставиме сите детали за процесот на модернизација на нашата Армија, соодветно на НАТО стандардите“, ...

Фото: МНР

Годишен брифинг на Министерот Османи со НВО

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денес, одржа годишен брифинг со Невладините организации, ставајќи акцент на улогата на граѓанскиот сектор во креирањето на надворешната политика. Османи, пред се, даде краток ...

Ципрас телефонски ги информираше лидерите на политичките партии за текот на преговорите

Грчкиот премиер Алексис Ципрас на лидерите на грчките политички партии во телефонскиот брифинг им ја повторил владината позиција за сложено име за севкупна употреба, уставна ревизија и спроведување на истата ...

Ципрас ќе ги информира претседателот и лидерите на партиите за разговорите за името

Во текот на викендот, грчкиот премиер Алексис Ципрас има намера да ги извести претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос и лидерите на политичките партии за разговорите за името, по средбата со ...

Идентитетот не е спорен, остануваат името и опсегот на употреба

Македонскиот премиер Зоран Заев на вчерашниот брифинг со медиумите посочи дека е постигнат напредок за најголемиот дел од прашањата во спорот со името и дека остануваат опсегот на употреба и името ...

Заев: Многу сме блиску до решение, остануваат името и опсегот на употреба

Постигнат е напредок за најголемиот дел од прашањата во спорот со името, остануваат опсегот на употреба и името за меѓународна употреба, рече македонскиот премиер Зоран Заев на денешниот отворениот брифинг со ...

Коѕијас и Куцубис разговарале за Македонија, Албанија, Турција и Кипар

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас на денешната прва од серијата брифинзи со лидерите на политичките партии го информирал Димитрис Куцубас, лидерот на грчките комунисти за разговорите со властите во Македонија ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER