fbpx
Фото: Кабинет на претседателот на државата Стево Пендаровски

Tag: Брисел

ЕП бара транспарентна транзиција на власта во Македонија

Комитетот за надворешни работи на Европскиот парламент, со 54 гласoви „за“ и осум „против“, утрово ја усвои Предлог резолуцијата за напредокот на Република Македонија во европските интеграции во 2016 година. ...

Неделна анализа: Груевски не успеа, Македонија без влада, Иванов мора да донесе одлука!

Македонија и по над еден ипол месец од изборите, нема влада. Мандатарот Никола Груевски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ и експремиер на Македонија (пред една година поднесе оставка, како дел од точките ...

Граѓанските организации од Македонија на студиска посета во Брисел

Во рамки на проектот „Граѓанско општество за европска интеграција“, неделава, дваесет претставници од граѓански организации од Македонија, меѓу кои и ЦИВИЛ – Центар за слобода, учествуваа на студиска посета во Брисел, ...

Една минута молк за #Брисел

Со една минута молк, точно на пладне, ЦИВИЛ - Центар за слобода, им оддаде почит на 34-те жртви во бомбашките напади, кои се случија утрото на 22-ри март, во Брисел. ...

Page 12 of 12 1 11 12

CIVIL MEDIA NEWSLETTER