fbpx
Јенс Столтенберг (фото извор: НАТО)
АГЕЛЕР А сега завршете ја работата одвнатре. Можно ли е тоа без медиуми?
Фото: Фб
Фото: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Tag: буџет

Ревидирање на Национална стратегија за млади и реформирање на Агенцијата за млади и спорт!

Националниот младински совет на Македонија (НМСМ), испрати листа на барања до новата влада. Барањата се однесуваат на подобрување на позицијата на младите во општеството, како и на начинот на кој ...

Јанева: УЈП и Министерството за финансии дозволиле богатење на поединци на штета на буџетот!

„Ги охрабруваме сите граѓан(к)и да соработуваат со СЈО за постапките кои ги водиме оти сите даночни малверзации и повреди на законите за јавни набавки директно влијаат врз сиромашниот стандард и ...

Пациентите со ретки болести се невидливи пред законот!

Здружението за поддршка на лица со ретки болести „Вилсон Македонија“, го објави документот за јавни политики „Пациентите со ретки болести во Македонија се невидливи пред законот“. Анализата се осврнува на ...

Сених: Со намалувањето на средствата, ќе се зголеми бројот на заболени и смртни случаи!

ЦИВИЛ Медиа, разговараше со Андреј Сених, извршен директор на Здружението за поддршка на луѓето што живеат со ХИВ – „Заедно посилни“ и претставник на Платформата за ХИВ која ја сочинуваат 15 граѓански ...

Граѓаните протестираат против Стевчо Јакимовски и урбаната мафија

Граѓанките и граѓаните на општина Карпош веќе подолго време бараат одговори од градоначалникот Стевчо Јакимовски. Тие повикуваат на средба и прес-конференција утре (сабота), на 6 февруари, пред просториите на општината ...

Page 10 of 10 1 9 10

CIVIL MEDIA NEWSLETTER