fbpx

Tag: ДУИ

д-р Арбен Таравари, градоначалник на Гостивар

Taравари побара внесување на Бугарите и другите малцинства во Уставот

Партијата Алијанса за Албанците преку соопштение до јавноста информира дека вонредна прес-конференција одржал претседателот д-р Арбен Таравари во Тетово. Таравари посочува дека има две цели за претстојните избори за претседател ...

Џафери: За претседателски кандидат на ДУИ прашајте во Мала Речица

Претседателот на техничката Влада, Талат Џафери не чувствува потреба да коментира одлуки на политичките партии кој ќе им биде кандидат на претстојните претседателски избори. - Не чувствувам јас потреба да ...

Ордaноски: Ако Мицкоски не биде мандатар за следната влада тој е следното утро политички мртов

„Судирот во Алијанса е стар и тој судир е можеби околу едно принципиелно прашање на кое доаѓаат сите помали партии кои треба да одлучат дали да влезат во поголемите коалиции ...

Ковачевски: Со ДУИ имаме нормална комуникација, прашањето за заеднички листи ќе зависи од анализите кои се прават

Претседателот на СДСМ Димитар Ковачески истакна дека со ДУИ имаат нормална комуникација. Како што посочи, уште се одвиваат разговорите за тоа дали ќе настапат со заеднички листи, а одлуката ќе ...

Што си кажаа холандскиот амбасадор Коп и лидерот на ДУИ, Ахмети?

Амбасадорот на Холандија, Дирк Јан Коп, денеска се сретна со лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети. Според соопштението од амбасадата, Амбасадорот му порачал дека политичкото влијание врз ...

Видео порака на Џафери за номинацијата за технички Премиер: Доделената доверба ми претставува особена чест

Централното претседателство на Демократската унија за интеграција (ДУИ) на состанок во партиското седиште одлучило актуелниот претседател на Собранието Талат Џафери да биде технички претседател на Владата на Република Северна Македонија ...

Талат Џафери, фото: Биљана Јордановска/ЦИВИЛ

Талат Џафери предлог на ДУИ за технички Премиер од 28 јануари

Централното претседателство на Демократската унија за интеграција (ДУИ) на состанок во партиското седиште одлучило актуелниот претседател на Собранието Талат Џафери да биде технички претседател на Владата на Република Северна Македонија ...

ДУИ: Внатрешната битка во ВМРО-ДПМНЕ меѓу оние кои се залагаат за ЕУ и оние кои се за изолација се одвива на грбот на државата

Демократската унија за интеграција денеска преку партиско соопштение порача дека будно ја следи големата загриженост во редовите на ВМРО- ДПМНЕ и длабоките поделби што се појавуваат во битката меѓу интеграција ...

Page 2 of 25 1 2 3 25

CIVIL MEDIA NEWSLETTER