fbpx
Фото: Скриншот
ФОТО: МИА Архива
Фото: Скриншот
Berlaymont building (European Commission)
Фото: МИА
Фото: Скриншот од видео на Би-би-си

Tag: избирачки список

Груевски исчезна, замрзнати фирмите на Камчев

Кривичниот суд го замрзна имотот на осомничените во случајот „Империја“ меѓу кои се бизнисменот Орце Камчев и ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков. Воедно судија на претходна постапка, постапувајќи и по два предлога ...

Системот е болен

И додека политичарите и поделената јавност се надмудруваат околу тоа дали ќе има предвремени избори или ќе се продолжи процесот, сѐ друго запре. Животот повторно ни зависи од политичарите. Пак! ...

Јордановска: Хаотичниот избирачки список продуцира нереална бројка на гласачи

Јордановска, ЦИВИЛ: Најголемиот проблем кога станува збор за избирачките процеси во Република Македонија, во овој случај кога станува збор за референдумскиот процес, е Избирачкиот список. https://www.youtube.com/watch?v=s5zbXNByjKc Искуството на ЦИВИЛ покажува ...

Дерала: Mрзата и ароганцијата на институциите го кршат правото на глас

Дерала, ЦИВИЛ: Ние веќе десет години сме во секторот кој се занимава со мониторинг на изборните процеси и секогаш сме се обидувале да имаме комплементарни активности на сите останати институции ...

За Дерковски не постојат фантомски гласачи во Избирачкиот список

Претседателот на ДИК, Оливер Дерковски, вели дека нема фантомски гласачи во Избирачкиот список. „Избирачкиот список е динамична категорија и никогаш нема да биде идеално чист затоа што во списокот се ...

Page 1 of 14 1 2 14

CIVIL MEDIA NEWSLETTER