fbpx
Парада на гордоста, Скопје, 25 јуни 2022 (фото: Тоше Огњанов / VOA)
Рускиот државен пропагандист, Соловјев.
Протести против Г7 во Минхен, во пресрет на Самитот на Г7
Итен состанок на шефовите на Г7 за време на Самитот за нуклеарна безбедност во 2014 година во Хаг. (извор: Wikimedia Commons)

Што е Г7?

Лидерите на државите членки на Г7
Лидерите на државите членки на Г7
Претседателот на САД, Џо Бајден, на излегување од Air Force One по пристигнувањето на аеродромот Франц-Јозеф-Строс во близина на Минхен, Германија, 25 јуни 2022 година, пред самитот на Г7.

Tag: Македонија

Девојче удрено од автомобил

Седумнаесет годишна девојка од Бутел, вечерва е удрена од автомобил на улица „Црвени брегови“. Девојчето одело кон нејзиниот дом, а одеднаш автомобил ја удрил од задната страна тврдат очевидци. Тие ...

Држава со кусо паметење

Првиот дневен весник на македонски јазик во Македонија денеска одбележува 74 години постоње. На третата седница на Президиумот на АСНОМ, одржана од 2 до 5 септември во 1944 година, во ...

Македонското МНР со демнат на коментарите на руското МНР за купување гласови

Министерството за надворешни работи на Република Македонија ги отфрли наводите и квалификациите изнесени во коментарот на Департманот за информирање на Министерството за надворешни работи на Руската Федерација од 22 октомври ...

Телефонски разговор Заев – Ципрас по оставката на Коѕијас

Телефонски разговор по оставката на Никос Коѕијас имале премиерите на Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас. Според портпаролот на грчката Влада и министер без ресор, Димитрис Ѕанакопулос, ...

Page 1 of 176 1 2 176

CIVILMEDIA NEWSLETTER