fbpx
US Defense Secretary Lloyd Austin attends a press conference during his visit in Sofia, Bulgaria, 19 March 2022. (Photo by Georgi Paleykov/NurPhoto)
Германскиот министер за одбрана Борис Писториус
Џулијан Асанж беше инспирација за голем број протести низ светот (фото извор: Wikimedia Commons)
Фото: Зеленски на Х
Фото: Фејсбук ЕУБАМ
Фото: скриншот од веб страницата на Фондацијата

Tag: Мендух Тачи

Фото/ Еди Рама од неговиот Фејсбук профил со лидерите на албанските политички партии

Заврши средбата во Тирана – „Вечера за почеток на новата година“

Доцна вечерва заврши средбата меѓу лидерите на албанските политички партии во Северна Македонија со премиерот на Албанија Еди Рама која се одржа во Тирана. На средбата, освен албанскиот премиер Рама ...

Премиерот на Албанија, Еди Рама (фото извор: ФБ профил на Еди Рама)

Советникот на Еди Рама, Ендри Фуга за ЦивилМедиа: Средба во Тирана ќе има, но нема некој посебен план или агенда

Премиерот на Република Албанија Еди Рама ги покани лидерите на албанските партии во Северна Македонија на неформална средба, која ќе се одржи утре. Редакцијата ЦивилМедиа разговараше по телефон со Ендри ...

Добро утро со Орданоски

Некако т’нко, до сега

пишува: Сашо Орданоски Парадоксално, во однос на убедливоста на резултатите на тукушто завршените локални избори, но впечаток е дека речиси никој не е задоволен од досегашната работа на новата влада, во ...

Мајсторот на „некажаното“: Од подемот во опозиција, до освојувањето и зајакнувањето на власта – со антиалбанство

Во вториот дел од анализата „Груевски: Историја на еден анти – Албанец“, новинарот, медиумски истражувач и активист за човекови права, Петрит Сарачини, го опфаќа периодот на мамутската серија со мотиви на љубов ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER