fbpx
Министерот за надворешни работи на Украина, Дмитро Кулеба

Tag: полиција

Добро утро со Орданоски

Тргнете ги партиските валкани прстиња од Вевчанскиот карневал!

пишува: САШО ОРДАНОСКИ Во Македонија секое дно е дупло: каква е таа ниска политичка страст да се злоупотребува и Вевчанскиот карневал за ситни политички поени, за некој локален партиски празноглавец ...

МВРО во неговото најлошо издание

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Ова се размислувања од прва, искрено, загрижено и луто. Навистина луто. Министерството за внатрешни работи е воз без кочници. Скандал врз скандал го тресе ова клучно министерство ...

Груевски, соочи се!

Господине Никола Груевски, ти пишувам на македонски јазик почитувајќи го правото на обвинетиот да ја слуша пресудата на својот мајчин јазик. Јас сум сега во улога на јавен судија, улога ...

ЦИВИЛ: Стоп за продолжениот судско-полициски прогон на активист(к)ите за човекови права!

Соопштение на ЦИВИЛ, 14/10/2018 ЦИВИЛ упатува остар протест против апсурдниот судско-полициски прогон кој и по падот на режимот на Груевски, продолжува против активист(к)и за човекови права до денешен ден. Наместо ...

Финансиска полиција во домот на Стевчо Јакимовски

Финансиската полиција врши претрес во домот на поранешниот градоначалник на општина Карпош и основачот на партијата ГРОМ, Стевчо Јакимовски.  Од финансиската полицијата наведуваат дека ќе соопштаат повеќе информации по завршување ...

Претседателот на Алжир го смени влијателниот началник на полицијата

Претседателот на Алжир, Абделазис Бутефлика, го разреши началникот на националната полиција, генерал Абделгани Хамел, без да посочи причини. Неочекуваното решение е донесено во време на скандал со шверц на кокаин, ...

Спасовски: Никој кој нападнал институција или полицаец нема да биде амнестиран

Никој кој нападнал полицаец или витална институција нема да биде амнестиран туку ќе биде приведен. Се подготвува пријавата и за лидерот на политичката партија Единствена Македонија, Јанко Бачев, изјави министерот ...

Page 1 of 15 1 2 15

CIVILMEDIA NEWSLETTER