fbpx
Фото: МИА
Алексеј Навални. Фото: Скриншот
Проф. д-р Ратко Дуев, декан на Филозовски факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“, Скопје (фото А. Мехмети/ЦИВИЛ)

Tag: Цивил – Центар за слобода

Фото: Ангел Ангеловски

Смит: Ќе продолжиме да ја поддржуваме украинската влада, ОК и меѓународната заедница застануваат против оваа агресија и на страната на слобода, демократијата и суверенитетот на народите ширум светот

Како што Украина влегува во својата втора година живеејќи под целосно руско бомбардирање, и ние го имаме народот на Украина во нашите срца и умови за овој ужасен период во ...

Тренчевска: Со прифаќање на различностите на секој од нас можеме да бидеме посилни како општество

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска денеска се обрати на конференцијата „ Различностите, благослов или проклетство“ во организација на Цивил со поддршката од Министерството за надворешни и европски ...

Радикализмот се интезивира во Македонија, ЦИВИЛ и МВР во акција!

Претставници на невладината организација ЦИВИЛ - Центар за слобода остварија работна средба со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и националниот кооридинатор за борба против насилниот екстремизам и тероризам, Борче Петровски, на ...

Јанкуловски: Најважна е промената кај граѓаните!

„Според мене, 2017 година е значајна затоа што има огромни промени коишто се случија“, вели Денис Јанкуловски, активист на Шарената Револуција пред камерата на ЦИВИЛ Медиа, за Перспективи 2018. https://www.youtube.com/watch?v=tdURSf6iiPE ...

Излезност до 17 часот – 34,55 отсто

Општинската изборна комисија во 17.30 часот објави дека до 17 часот, на 24-те избирачки места во Општина Валандово, на референдумот гласале 3.502 граѓан(к)и, или излезноста е 34,55 проценти. Покрај избирачките ...

Известувам без страв и без цензура

ЦИВИЛ - Центар за слобода утре во Битола ќе одржи мултимедијален настан „Известувам без страв и без цензура“, за промоција на проектот „Граѓански објектив“.  На настанот кој ќе започне во ...

Дојран не потклекна под притисоците!

Во име на ЦИВИЛ - Центар за слобода, Џабир Дерала зборува за наодите од мониторингот на референдумот во Дојран. Граѓанките и граѓаните на Дојран вчера на референдум се изјаснуваа за две ...

Page 1 of 5 1 2 5

CIVIL MEDIA NEWSLETTER