fbpx
Фото: Укринформ
Фото: Фејсбук СДП

Tag: Данела Арсовска

Сефер Тахири (фото: Б. Јордановска / ЦИВИЛ)

Скопје 2023     

СЕФЕР ТАХИРИ „Кога ќе помислите дека сте во лоша состојба, сетете се на несреќната новогодишна елка во центарот на Скопје“. Овој е само еден од насловите од многуте во медиумите ...

Кој сѐ и сврте грб на Данела Арсовска?

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска не престанува со разрешување на директори под нејзина надлежност. Последното разрешување е на директорката на ЈП Комунална Хигиена Скопје, Косана Мазнева Николиќ за која ...

Фото: Фросина Насковиќ, МИА

„Мафијашите“ од Комунална одговорни за скопскиот смет, политички чистки по цена на здравјето на граѓаните

„Не дозволивме и нема да дозволиме мафијашки структури заедно со политичкиот смет да наштетат на интересите на македонските граѓани. Она што го ветив пред граѓаните е дека ќе работам чесно ...

Неутроните и Ситесеисташите сега гласно молчат за Данела, Муцунски и вмровските градоначалници

АЦО ЛУКАРОСКИ Кога СДСМ се грижеше за општината Карпош, со камери беа ‘уловени’ луѓе дека од контејнери вадат ѓубре и го расфрлаат наоколу. Кога сдсмовскиот градоначалник на општина Бутел ќе ...

Скопските градоначалници најавија кривична пријава за Арсовска доколку не се реши состојбата со комуналната хигиена

Кривична пријава доколку не се постапува и барање за расформирање на ЈП Комунална хигиена и предавање на ингеренциите и механизацијата на општините, најавија скопските градоначалници по денешната итна седницата на ...

Со блокирана сметка на брифинг во Воденица? Арсовска не кажува дали Град Скопје е пред банкрот

Буџетската сметка преку која се вршат сите плаќања кон доверители, се делат плати на вработени, се префрлаат пари за субвенции на јавните претпријатија е блокирана поради долг на Градот. Извори ...

Продолжува хаосот во јавниот превоз, Арсовска петти месец го „вежба“ трпението на Скопјани

Почнува петти месец како скопјани имаат проблем со јавниот превоз кој е во тотален хаос бидејќи приватните превозници не сообраќаат, а ЈСП нема доволно автобуси, а и тие кои ги ...

Page 1 of 5 1 2 5

CIVIL MEDIA NEWSLETTER