fbpx
Јенс Столтенберг (фото извор: НАТО)
АГЕЛЕР А сега завршете ја работата одвнатре. Можно ли е тоа без медиуми?
Фото: Фб
Фото: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Tag: Деца

Нерегистрирана градинка во Чаир згрижува и индоктринира деца!

Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика Фејсбук страницата на детската градинка "Bleta" („Пчела“) во Чаир, на која беа објавени видеа и фотографии од дечињата од градинката, како вршат ритуални обичаи ...

Кесиња со крв под Камениот мост!

Граѓанскиот новинар Вулнет Махмути првпат ги фотографирал кесињата на 14 април, Велипеток, неработен ден, кога стотици луѓе шетаа по Кејот со нивните деца! Вџашен, тој тогаш напиша: „Некои деца само ...

УНИЦЕФ: Два милиона деца се бегалци, шест милиони зависат од хуманитарна помош!

Во текот на 2016-та година, 652 деца биле убиени во Сирија, што претставува највисока највисока бројка во последните три години! - објави денеска УНИЦЕФ. По шест години граѓанска војна, шест милиони ...

И децата жртви на валканата пропаганда!

Револтирана граѓанка од Oпштина Аеродром пријави малтретирање во едно основно училиште. Според пријавата, ученици носат самолепливи етикети со пари на кои има албански ознаки и ги лепат насекаде низ училиштето. ...

Различни, но сепак, исти…

Насмеани деца со невини лица и души. Очи полни со надеж, некои со играчки во рака, други со шишиња, до половина полни. Имаше моменти на тага, солзи, вознемиреност... Но, секогаш, ...

Page 8 of 8 1 7 8

CIVIL MEDIA NEWSLETTER