fbpx
Фото: МИА архива
Володимир Зеленски, Харкив, Украина, 24 мај 2024 година
Фото/ Wikimedia commons

Tag: ЕСМ

Надвор од функција РЕК Битола, заради испад на 110 киловолтна собирница на МЕПСО

Заради испад на 110 киловолтна собирница на МЕПСО, надвор од функција е РЕК Битола, соопштија од службата за односи со јавност од Подржницата на Рударско - енергетскиот комбинат „Битола“ при ...

Фото: МИА

Бектеши: Очекувам наредната влада да ја ревидира одлуката за да нема зголемување на цената на електричната енергија

Министерот за економија Крешник Бектеши смета дека нема да поскапи електричната енергија од 1 јули и вели дека очекува Регулаторната комисија за енергетика да донесе одлука што нема да биде ...

Фото: МИА

ЕСМ: Субвенции за топлинска енергија за домаќинствата и оваа грејна сезона

ЕСМ Снабдување со топлина денеска преку соопштение информира дека субвенции на цената на топлинска енергија за домаќинствата ќе има и оваа грејна сезона. - Фактурите за топлинска енергија за грејна ...

Бектеши: До 1 јули субвенции од Владата преку ЕСМ, нема зголемување на цената во првиот и вториот блок

До 1 јули ќе има субвенција од страна на Владата директно преку ЕСМ со утврдување на нивната цена со која се продава електричната енергија, изјави денеска министерот за економија Крешник ...

Маројевиќ: Граѓаните да бидат спокојни, радијаторите ќе бидат топли, парно ќе има

Граѓаните да бидат спокојни, радијаторите ќе бидат топли, парно ќе има. Компаниите формирани од страна на акционерското друштвото АД ЕСМ, како и подружницата Енергетика се подготвени за сигурно, безбедно и ...

Фото: МИА

Од АД ЕСМ велат дека започнуваат со подготвителни активности за санација на цевководот на мостот „Беласица“

АД ЕСМ почнува со подготвителни активности  за санација на цевководот на мостот „Беласица“ во Скопје и уверува дека цевководот ќе биде целосно функционален и ќе се обезбеди непрекинато парно греење ...

ЕСМ: Цената на парното ја одредува РКЕ, зголемувањето на трошоците на дејноста не мора да значи повисока крајна цена

Цената на парното греење во Скопје ја одредува Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ), а зголемувањето на трошоците на дејноста не мора значи зголемување на крајната цена на ...

Page 1 of 5 1 2 5

CIVIL MEDIA NEWSLETTER