fbpx
Фото: МИА архива
Фото: МИА
Фото: МИА
Фото: МНР

Tag: интервју

Фото: МНР на Украина

Дмитро Кулеба: По претстојниот мировен самит, на Русија ќе и биде многу потешко да ги промовира своите меѓународни иницијативи

Густината на меѓународните настани што се случуваат деновиве и планирани за следниот месец им додаде работа на креаторите на политиките, дипломатите и аналитичарите ширум светот. Сепак, предвидувањата за влијанието на ...

Фото: Д. Мишев / ЦивилМедиа

(ЕКСКЛУЗИВНО) Едвард Џозеф за ЦИВИЛ МЕДИА: Проширувањето на НАТО беше поради горчливото искуство со руската доминација на источноевропските земји, никогаш повеќе да не се плашат за својот суверенитет

Додека за Такер Карлсон и неговите проруски ставови ЦИВИЛ Медиа веќе пишуваше, за него, и неговото интервју со Џефри Сакс, чии изјави, колумни и статии на разни анти НАТО, антизападни и ...

Мицотакис со ново предупредување: Да се користи само името Северна Македонија во и надвор од земјата, инаку ќе се создадат проблеми во односите со Грција и со ЕУ

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис во утринското интервју за државната телевизија ЕРТ се осврна на прашањето за Северна Македонија, повторувајќи го предупредувањето до новата власт дека без целосно усогласување со Преспанскиот ...

Мицотакис: Ќе има проблеми доколку новата власт не го почитува Преспанскиот договор

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис во вчерашното интервју за грчката телевизија „Алфа“ истакна, меѓу другото, дека со загриженост следи некои изјави на функционерите на ВМРО-ДПМНЕ кои победија на изборите во Северна ...

Фотомонтажа; Д. Мишев / ЦивилМедиа

24 ЧАСА: СДСМ и ВМРО – ДПМНЕ во клинч по проширувањето на „црната листа“; според Рот, Србија не може во ЕУ се додека Вучиќ му се заканува на Косово; заврши увидот во Избирачкиот список за дијаспората

ВЕСТ НА ДЕНОТ СДСМ и ВМРО – ДПМНЕ во клинч за Законот за рестриктивни мерки по проширувањето на „црната лист“на САД Последното проширување на „црната листа“ на САД со назначувањето ...

24 ЧАСА: Алијанса за Албанците против Алијанса за Албанците; заедничките листи за изборите ќе зависи од анализите; штрајк во ФЗО – нема исплати на боледувања, породилно

ТЕМА НА ДЕНОТ Нападнат поддржувачот на Села од АА, Дритон Небиу: Може да ме убиете, но не можете да ме исплашите Директорот на Агенцијата за управување со одземен имот, Дритон ...

Фото: Д. Мишев / ЦивилМедиа

(ЕКСКЛУЗИВНО) Едвард Џозеф за ЦИВИЛ МЕДИА: Балканските лидери имаат можност за искрени дискусии за критичните прашања кои го прават регионот нестабилен и ранлив на руската субверзија

Свое видување за најновите политичките случувања во Северна Македонија во пресрет на лидерската средба на Западен Балкан и претстојните избори во земјава, во ексклузивна изјава за ЦИВИЛ МЕДИА, даде Едвард ...

Фото: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Едвард Џозеф: Западната помош предводена од Соединетите Држави е егзистенцијална за Украина

Западната помош предводена од Соединетите Држави е егзистенцијална за Украина. Не би можеле да го користите зборот важна, би морале да го користите зборот егзистенцијална, што значи, каде ќе беше ...

Фото: Скриншот

24 ЧАСА: Традиционален марш на сексуалните работнички за хуман и еднаков третман од државата; Одлуката на ЕУ за Украина да биде отрезнувачка, не треба самите да си ставаме сопки, вели Филипов; „Црната листа“ на САД опомена за македонските политичари

ВЕСТ НА ДЕНОТ Традиционалниот Марш на црвените чадори: Сексуалните работнички бараат хуман и еднаков третман од државата Сексуалните работнички денеска со Марш на црвените чадори традиционално го одбележаа Меѓународниот ден ...

Фото: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Едвард Џозеф: Црната листа на САД опфаќа политичари и ова е порака, паметните политичари би требале да сфатат, сега пред најавените изборите

Во рамки на програмата„ Seeing is Believing“ за градење на јавното разбирање за НАТО и отпорноста на Балканот, група новинари од Северна Македонија и Црна Гора престојуваат во Талин, каде ...

Page 1 of 16 1 2 16

CIVIL MEDIA NEWSLETTER