fbpx

Tag: интервју

Серафимов: Државата поседува капацитети, но потребна е политичка волја за да се спроведе зелената агенда

„Животната средина го претставува нашето опкружување и нашата иднина. Од нас зависи дали ќе работиме понатаму со ЕУ фондови или како до сега со финансиски средства кои ги одвојуваме ние ...

Фото: Кабинет на претседателот на Украина

Украинската амбасада во Анкара ги демантираше дезинформациите што ги шират некои турски медиуми во врска со интервјуто на Зеленски

Изјавата на украинскиот претседател Володимир Зеленски во интервју за NBC News за воената операција на Израел против милитантите на Хамас беше искривена од турските медиуми и претставена со погрешно толкување, ...

Фрчкоски за ЦИВИЛ Медиа: Во најтврдата македонска историја има линии на граѓанствена модерност и уставен патриотизам

Историската реминисценција е битна, вели проф. д-р Љубомир Данаилов Фрчкоски, во ексклузивно мега интервју за медиумската платформа на ЦИВИЛ. https://youtu.be/TLSKehclqDY „Во онаа најтврдата историја, вие имате линии на македонската модерна. ...

24 ЧАСА: Застарува ТНТ, Груевски ќе куртули од 9 години затвор; сè што е добро направено за Македонија, направено е наспроти мнозинското мислење; што се крие зад критиките за Чебрен?

ВЕСТ НА ДЕНОТ Застарува ТНТ, измените на КЗ го спасија Груевски од уште 9 години затвор, ќе куртулат и Јанакиески и Трајковски Одбраната во случајот „ТНТ” денеска од Судечкиот совет ...

Специјалниот претставник на Стејт департмент за Западен Балкан, Габриел Ескобар (фото: МИА)

Ескобар: Бугарија уверува дека нема да додаде повеќе услови за Северна Македонија

Бугарија нема да даде нови услови за целосна интеграција на Северна Македонија во Европската унија, уверува заменик-помошникот државен секретар на САД задолжен за Западен Балкан, Габриел Ескобар. Тој во телефонско ...

Интервју со Зајкова: Македонија е лидер на Балканот во развојот на мултиетничкото општество

„Сите сме граѓани на оваа земја и сите нè засега во какви услови ќе живееме и во какво општество ќе живееме. Македонија е лидер на Балканот во развојот на мултиетничкото ...

Маричиќ: ВМРО-ДПМНЕ е во комуникација со структури во Бугарија за блокирање на европската интеграција на земјава

„Јас сум убеден дека во ВМРО-ДПМНЕ има пратеници и луѓе кои што ќе ја разбираат тежината на ситуацијата, разбираат дека ставањето на својата држава под заложништво, политичко заложништво на водството ...

Фото извор: ФБ страница на Христијан Мицкоски

Мицкоски: Ниту еден пратеник од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата нема да гласа за уставните измени

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата останува на заедничкиот и принципиелен став дека уставни измени под бугарски диктат нема да има, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. - Нема да ...

(ВИДЕО) Интервју со Спасовски: Криминалот не може да биде посилен од државата, тоа не било и нема да се случи

„Република Северна Македонија е најбезбедна земја на Западен Балкан и е во друштво со 36 земји најбезбедни во светот. Тоа се податоци и анализи коишто ги прават релевантни меѓународни организации ...

Page 1 of 15 1 2 15

CIVIL MEDIA NEWSLETTER