fbpx

Tag: инвестиции

Анѓушев: Стимулативни и обврзувачки мерките за идните инвеститори

Македонија повеќе не смееме да ја рекламираме како држава со евтина работна сила, рече вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев во вечерашното издание на емисијата „Ноќно студио“ на ТВ Телма. ...

Презентација на најавената инвестиција на „Саген“ во ТИРЗ Скопје

Информации за најавената инвестиција на компанијата Саген во ТИРЗ Скопје, денеска на прес-конференција ќе изнесат вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев, министер за економија Крешник Бектеши и директорот на Дирекцијата за технолошко индустриски развојни ...

Добро утро со Орданоски

„Боксерската вреќа“ Петре Шилегов

Пишува: Сашо Орданоски Го гледам Петре Шилегов во последниве недела-две во неколку јавни настапи: градоначалник е еден месец, а од него се очекува сите наталожени проблеми во главниот град Скопје веќе ...

Низ Балканот се шири мајтап за „успешните“ инвестиции на Груевски!

Српски „Курир“ под наслов „Каква сметка: Седум странски компании во Македонија, за седум години добиле 56 милиони евра помош од државата!“, пишува за „успесите“ на Владата на Никола Груевски во ...

Page 6 of 6 1 5 6

CIVIL MEDIA NEWSLETTER