fbpx
Фото Фејзбук
Фото: МИА
Фото МИА

Tag: изјава

Не се работи за владини членови, туку за претставници на власта

Владата денеска попладне испрати соопштение со појаснување и со делумна корекција на изјавата на премиерот Зоран Заев, дадена во рамките на неговото обраќање на панел-дискусијата на тема „Што научивме и ...

Јаков, претседател на ОИК Босилово: Референдумот се одвива непречено

Кирил Јаков, претседател на ОИК Босилово даде изјава за ЦИВИЛ Медиа. Според неговата изјава, референдумот во Босилово се одвива непречено и без проблеми.  https://www.youtube.com/watch?v=wXkaFkAyyGI&feature=youtu.be Набљудувачите на ЦИВИЛ и новинарската екипа на ...

Могерини: Немојте да си играте со оган!

Високата претставничка на ЕУ за надворешна политика, Федерика Могерини, по вчерашниот состанок на министрите за надворешни работи на ЕУ, на кој, меѓу другото, ги информираше за состојбите на Западен Балкан, ...

Конгресменот Трот изрази поддршка за Македонија

Американскиот претставник Дејв Трот, копретседавач на двопартиската група во Конгресот за Македонија и македонските Американци, ја даде следната изјава, нагласувајќи ја неговата поддршка за народот на Македонија. „Македонија е клучниот ...

Заев: Македонија мора да оди напред!

„Како што реков, Никола Груевски, никогаш повеќе нема да е премиер на Македонија. Се докажа дека го нема потребното мнозинство да формира влада. ВМРО-ДПМНЕ, на полноќ ја изгуби можноста да ...

Бејта: Централната власт го контролира Гостивар за да ги сокрие сопствените грешки!

„Ако пратиле, нека контролираат, не е направена ниедна грешка. Можат да извршат контрола над сите институции на Општина Гостивар“, реагираше денеска во изјавата за ЦИВИЛ Медиа, градоначалникот на Општина Гостивар, ...

Петиција на уметниците против тоталитарниот режим

„Општество во кое уметниците ги поддржуваат човековите права и слободи неминовно е бунтовно и покажува повеќе отпорност кон назадните, криминалните и автократските тенденции. Уметниците се дел од општествената гласност и ...

Page 6 of 6 1 5 6

CIVIL MEDIA NEWSLETTER