fbpx
Фото- принтскрин на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски
Фото: Б. Јордановска, ЦИВИЛ
Стојан Андов
Фото: МИА
Фото: МИА

Tag: изборен роковник

ИЗБОРЕН РОКОВНИК: Најважните информации за претседателските и парламентарните избори 2024

Претседателските избори ќе бидат одржани утре (24 април), а парламентарните на 8 мај. Претседателот на Собранието на 14 февруари ги распиша седмите претседателски и 11-те парламентарни избори. Во продолжение поважните ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER