fbpx
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: изградба

Благој Бочварски во „Топ тема“

Бочварски: Оваа Влада се избори Коридорот 8 да стане главен коридор на ЕУ, во 2013-та тоа било одбиено

Минатата година на неколку средби со еврокомесарката за транспорт, заедно со претставниците од Бугарија и Албанија баравме Коридорот 8 да биде вметнат на мапата на главни коридори на ЕУ, изјави ...

Фото: Фејсбук

Груби: Ништо не може да ја спречи изградбата на Коридорите 8 и 10д

ВМРО лаже, многу и бесрамно или пак можеби едноставно не разбираат, објави попладнево првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби на Фејсбук, откако претходно, ...

Фото: Влада.мк

Ковачевски: Се интензивира изградбата на делницата Петровец – Катланово, предвидена е реализација пред крајот на годината

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, заедно со министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на Јавното претпријатие за државни патишта, Ејуп Рустеми, денеска беше ...

Талески: Парите се наменети за делници од коридорите, а не за врби и стиропор

Започнуваме историски најголема градежна офанзива преку договорот на државата со конзорциумот „Бехтел и Енка“ за 1,3 милијарди евра, изјави пратеникот на СДСМ, Миле Талески во гостувањето на ТВ24. Се започна ...

Камен темелник за изградба на граничниот премин Белановце-Станчиќ

Со поставување камен темелник денеска ќе почне изградбата на заедничкиот граничен премин меѓу Македонија и Косово „Белановце – Станчиќ”. На церемонијата се најавени обраќања на македонскиот вицепремиер за европски прашања ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER