fbpx
Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа
Фото: Архива
Фото: Принтскрин / Полиграф

Tag: коментари

24 ЧАСА: Македонските државјани полетаа од аеродромот во Тел Авив; Поддржете ја Украина, останете на вистинската страна на историјата; Зелен форум на Цивил

ВЕСТ НА ДЕНОТ Авионот со македонските државјани полета од аеродромот во Тел Авив Со мало задоцнување полетаа патниците од аеродромот Бен Гурион во Тел Авив кои се пријавија на повикот ...

24 ЧАСА: Стапуваат на сила измените на Кривичниот законик; строгите казни понекогаш се пишуваат под притисок на јавноста; за10 отсто пониски цени за над 50 основни прехранбени производи

ВЕСТ НА ДЕНОТ Денеска стапуваат на сила измените на Кривичниот законок Од денеска стапуваат на сила измените на Кривичниот законик, кои ќе значат поблаги казни за дел од обвинетите за ...

ДЕНОТ НА ДЛАНКА: Украина го потврди договорот за слободна трговија со Северна Македонија; гласањето на уставните амандмани значи политичка стабилност и брзо членство во ЕУ; ЦИВИЛ бара решителна акција за институционална помош за жртвите од сексуално насилство врз децата

ВЕСТ НА ДЕНОТ Украина го потврди договорот за слободна трговија со Северна Македонија Украинската Влада усвои резолуција за спроведување на договорот за слободна трговија со Северна Македонија. Според трговскиот претставник ...

Фото: Фејсбук

ДЕНОТ НА ДЛАНКА: Возилата од САД за Армијата пристигнаа на солунското пристаниште; според Агелер опозицијата критикува заради политички поени; францускиот Сенат го признава Холодомор како геноцид врз украинскиот народ

ВЕСТ НА ДЕНОТ Украинското барање за воена помош се разгледува, возилата од САД за Армијата се пристигнати на солунското пристаниште Набавката на возилата од САД за Армијата се спроведува согласно ...

Војо Маневски

Избирање/Одбирање

 ВОЈО МАНЕВСКИ              Што е тоа што како дамоклов меч ни виси на сите над главата од раѓањето, па да судниот ден? Божјата промисла, некаква ...

Pastor, vuelva pastor es que ovejas no pueden ser sin te, или како овците го љубат овчарот кој им овозможува да го хранат

АНА ВАСИЛЕВСКА  Чобане врати се!,- покажува анктетата на ИРИ според која македонските граѓани довериле највисок политички рејтинг на Никола Груевски. Зошто воопшто во анкетната листа се нашло името на илегалецот ...

Историски договор со кој се реши еден од најсложените спорови, коментираат западните медиуми

По речиси три децении, еден од најсложените балкански спорови е завршен на брегот на Преспанското Езеро, со потпишаниот договор меѓу Македонија и Грција, официјално најавувајќи нова ера на мир, пишува ...

Дали протестот ги исполни очекувањата?

Протестот на Шарената револуција, што се одржа синоќа, како одговор на неисполнетите барања кои со ултиматум беа упатени до Владата и до Уставниот суд, собра повеќе десетици илјади граѓанки и ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER