fbpx
Фото/ Wikimedia commons
Вештачка интелигенција (фото извор: Wikimedia Commons)

Tag: Кумановец

Кумановец со лажни дипломи станал универзитетски професор

Полицијата поднесе кривична пријава  против М.М.(47) од Куманово за сторено продолжено кривично дело „употреба на исправа со невистинита содржина“, кој е осомничен дека противправно се стекнал со факултетска, магистерска и ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER