fbpx
Парада на гордоста, Скопје, 25 јуни 2022 (фото: Тоше Огњанов / VOA)
Рускиот државен пропагандист, Соловјев.
Протести против Г7 во Минхен, во пресрет на Самитот на Г7
Итен состанок на шефовите на Г7 за време на Самитот за нуклеарна безбедност во 2014 година во Хаг. (извор: Wikimedia Commons)

Што е Г7?

Лидерите на државите членки на Г7
Лидерите на државите членки на Г7
Претседателот на САД, Џо Бајден, на излегување од Air Force One по пристигнувањето на аеродромот Франц-Јозеф-Строс во близина на Минхен, Германија, 25 јуни 2022 година, пред самитот на Г7.

Tag: Курир

Дали, кој и колку милиони евра трошел за напад врз државните интереси?

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Дали или колку милиони добиле Момироски од ТВ Алфа и другите медиуми поврзани со најновиот прекуграничен скандал што го откри порталот Нецензурирано (necenzurirano.si) од Словенија? Кога некој ...

ЦИВИЛ беше во право, Груевски призна дека планирал оставка

Во интервју за неговиот омилен деск (информативен портал) Курир, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, потврди дека „без разлика на резултатите од анализата на изборите“ тој ќе поднесе оставка од лидерската ...

Ударна тупаница и главен оперативец

„Ударната тупаница на меѓународната заедница ... тоа е невладината организација ЦИВИЛ и Џабир Дерала ... главниот играч на меѓународната заедница ... главниот оперативец ... за реализација на сите проекти ... ...

Добро утро со Орданоски

Груевски ќе биде најосамениот човек на планетата Земја

пишува: Сашо Орданоски Како што тргнала работава, постојат сите изгледи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се соочи со уште поголем пораз на локалниве избори од предвидувањата во сериозните анкети за рејтингот на партиите ...

„Слободен печат“ – мета на напади на српскиот весник „Информер“!

Редакцијата „Слободен печат“ се обрати до новинарските здруженија и меѓународните дипломатски претставништва во Скопје, со повик за поддршка за слободното известување и за уредувачката автономија, со тврдење дека весникот бил ...

CIVILMEDIA NEWSLETTER