fbpx
Фото: Скриншот
Berlaymont building (European Commission)
Фото: МИА
Фото: Скриншот од видео на Би-би-си

Tag: Латас

Одложено судењето на Лазаров и Латас

Во Основниот кривичен суд Скопје денеска треба да започне судењето против новинарот Драган Павловиќ Латас и инфлуенсерот Стефан Лазаров, обвинети за кривичното дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по ...

Ковачевски за интервјуто со Латас: Секое вакво однесување мора да биде јавно осудено и да испрати јасна порака дека насилството врз жените е неприфатливо

Премиерот Димитар Ковачевски во одговор на пратеничко прашање за случајот со интервјуто со новинарот Драган Павловиќ Латас рече дека најпрвин ќе одговори како човек и татко, а потоа како премиер. ...

Инфлуенсерите се новите свештеници, а Инстаграм е новата црква

ЛЕОН БАКРАЧЕСКИ Терминот „инфлуенсер“ стана сеприсутен термин во нашето општество денес. Последниот испад на новинарот Драган П. Латас (во улога на бумер кој плаче за внимание) и извесен Стефан Лазаров ...

Латас и Лазаров си заработија обвинение за промовирање насилство врз жени преку компјутерски систем

Основното јавно обвинителство Скопје пред надлежниот суд поднесе Обвинителен предлог против две лица за кривично дело – Ширење расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем од член 394-г ...

Земи цевку и работи! – Од корен треба да се чисти злото, Латас е само капка во морето

АНА ВАСИЛЕВСКА Легендарната реплика од „Среќна нова 49-та“ , „Земи цевку и работи!“ е идеална аналогија на примитивната изјава на Латас во интервјуто кај некој јутјубер Лазаров, која комплетно ја ...

Бранко Тричковски, колумнист

И Македонија ја силуваат!

Уште еднаш сакам да и обрнам внимание на јавноста да не и се случи интересот за Латас да и го оттргне вниманието од латасовштината, односно од културната основа на која ...

Кожувчанка побара да се отстрани логото на „Синалко“ од емисијата на Лазаров

Компанијата Кожувчанка побара да се отстрани логото на „Синалко“ од емисијата на јутуберот Лазаров. Од компанијата нагласуваат дека не поддржуваат емисии во кои се промовира таков говор, каков што беше ...

Заев со реакција: Латас е лош и злобен човек, дојде да ме моли и да плаче во кабинет кога станав премиер

Поранешниот премиер Зоран Заев, во изјава за „Мактел“ реагира на обвинувањата на новинарот, Драган Павловиќ – Латас, кој во интервју за јутјуберот Лазаров вели дека тој „се обидел да го ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER