fbpx
epa09950441 Swedish Prime Minister Magdalena Andersson speaks during a parliamentary debate on Sweden's application for NATO membership, at the Swedish Parliment in Stockholm, Sweden, 16 May 2022. The Swedish Parliament is holding a special debate about applying for NATO membership, paving the way for the expansion of the alliance.  EPA-EFE/HENRIK MONTGOMERY  SWEDEN OUT

Tag: министер за здравство

Венко Филипче, министер за здравство/ Фото ЦИВИЛ

Министерот за здравство одговараше на жешките прашања од ЦИВИЛ МЕДИА

ЦИВИЛ МЕДИА направи ексклузивно интервју со министерот за здравство Венко Филипче, во кое тој одговори на неколку жешки прашања од областа на јавното здравство. Министерот одговара на прашања поврзани со ...

Изгласани две долго очекувани функции – државен јавен обвинител и министер за здравство

Во Собранието вчера беа излагасани две функции на кои се чекаше подолг период - Љубомир Јовески беше избран за државен јавен обвинител, а д-р Венко Филипче - за нов министер за ...

Добро утро со Орданоски

Филипче и магарето кај Бајконур

Пишува: Сашо Орданоски  Д-р Венко Филипче, речиси „породениот“ нов министер за здравство во владата на Заев, е типичен производ на македонскиот здравствен „преплет на црева“: тој е фален стручњак во својата ...

Болното Здравство

На целата мака што ја тргавме единаесет години со криминалната ВМРО-ДПМНЕ, кон крајот на ноември дознаваме дека долги години во нашава земја се увезуваат, дистрибуираат по здравствените установи и делат ...

Животот во Македонија, мора да почне со живот на родилките и новородените!

Најавениот oд владејачката партија „Живот во Македонија“, мора да започне со стоп на смртноста на родилките и новороденчињата. Рaдикални реформи во здравството треба да бидат императив за властите, колку на ...

Села: Со Таравари ќе одиме на победа

„Ја поддржувам кандидатурата на Арбен Таравари за градоначалник на Општина Гостивар, бидејќи ние на овие локални избори што ќе се одржат наскоро, ќе настапиме со најдобрите кадри за да победиме“, ...

CIVILMEDIA NEWSLETTER