fbpx
Илустрација: „Одмазда на дрвото“ - Мирослав Стојановиќ-Шуки

Tag: мировен план

Столтенберг го поздрави мировниот план на Зеленски

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг го поздрави мировниот план на украинскиот претседател Володимир Зеленски, кој обезбедува основа за праведен и одржлив мир. Столтенберг ја даде изјавата на прес-конференција во ...

Кинески план во 12 точки – мир, замрзнување на конфликтот или…

ЏАБИР ДЕРАЛА Кинескиот претседател Ши Џинпинг му донесе „мировен план“ на својот „драг пријател“, воениот злосторник, Владимир Путин. Планот е објавен на веб страницата на Министерството за надворешни работи на ...

Фото: Кири́ло Тимоше́нко

Нема ништо невозможно

Пишува: Амб. ЛАРИСА ДИР Вонредна и Ополномоштена Амбасадорка на Украина во Република Северна Македонија Само на триста и деветтиот ден од војната, на 29 декември 2022 година, рф лансираше 120 ракети ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER