fbpx
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: Мултикултура

Стартап за жени

Програмата за зголемување на пазарната вработливост – ИМЕ (Increasing Market Employability) во соработка со CEED Hub Skopje, објави повик за пред-акцелераторска програма за стартапи основани од жени. Повикот е наменет ...

Page 8 of 8 1 7 8

CIVIL MEDIA NEWSLETTER