fbpx
Парада на гордоста, Скопје, 25 јуни 2022 (фото: Тоше Огњанов / VOA)
Рускиот државен пропагандист, Соловјев.
Протести против Г7 во Минхен, во пресрет на Самитот на Г7
Итен состанок на шефовите на Г7 за време на Самитот за нуклеарна безбедност во 2014 година во Хаг. (извор: Wikimedia Commons)

Што е Г7?

Лидерите на државите членки на Г7
Лидерите на државите членки на Г7
Претседателот на САД, Џо Бајден, на излегување од Air Force One по пристигнувањето на аеродромот Франц-Јозеф-Строс во близина на Минхен, Германија, 25 јуни 2022 година, пред самитот на Г7.

Tag: навреди

Добро утро со Орданоски

Ајде, красто, падни веќе еднаш!

Пишува: Сашо Орданоски Претпоставувам дека нема многумина кои, без некој да ги потсети, го памтат писмото на Никола Груевски, испратено во 2009 година, до сите членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ? Она, ...

Екипа на ТВ Вис со пцости и навреди избркана од јавна седница на Советот на Општина Ново Село

Градоначалникот на Општина Ново Село, Блажо Велков, со пцости и навреди ја избркал новинарската екипа на ТВ Вис Струмица, која ја следела седницата на Советот на Општината на која вчера ...

Душевадниците од нашето маало!

Отсекогаш ме интригирале мразителите без причина, и сум се прашувал каде се корените на лудилото кое луѓето ги турка во омраза кон некого кого и не го познаваат, кон поинаквиот ...

Говор на омраза на „прославата“ на ВМРО-ДПМНЕ во Ресен!

Викање, говор на омраза и националистички закани, провокации.... Така симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ, во понеделникот вечерта, ја славеа победата на својата партија низ улиците на Ресен. Видеото е снимено пред штабот ...

CIVILMEDIA NEWSLETTER